Arne Norell soffa Aneby

518021

ARNE NORELL, soffa, Aneby, 1900-talets andra hälft, ben i betsat trä, brickmärkt, sitthöjd ca 42 cm, totalhöjd ca 70 cm, 220x87 cm

Slitage, några fläckar, märken och repor på benen, torkad stoppning i armen

Möbler, Soffor, Design

Rum 11

Arne Norell soffa Aneby

Budhistorik

2018-02-06 kl 15:36
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.