Brusewitz Rudberg Werner grafiska blad Ymer 80

518014

MAPP "YMER 80", grafiska blad, 12 st, varav:

4 st av Gunnar Brusewitz, färglitografier, numrerade 39/200, "Isbjörnar", "Ruvande Åda", "Rosenmåsar i Packisen", numrerad 55/200, "Kung Karls Land, Kongsöya",

4 st av Gustav Rudberg, numrerade 39/200, "Ymer i Hinlopen", "Björnspår, Nordaustlandet", "Liv Kring Nordostgrönland", numrerad 55/200, "Ishavets Härskare",

4 st, av Gösta Werner, serigrafier, numrerade 39/200, "Svalbards Leende, "Interiör Från Ymer", "Ishavslandskap", numrerad 55/200, "Resa i Arktis",

bladmått ca 45x60 respektive 45x60 respektive 60x40 cm

Kundcenter

Budhistorik (1 bud)

3786515
2018-01-30 08:17:50

2018-02-06 kl 15:21
Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.