Per Gummeson oljemålning

517981

PER GUMMESSON (1858-1928): "Parti av borgmästaregården", Skanör, signerad och daterad P Gummesson 1911, olja på duk, ca 43x57 cm
UTSTÄLLD: Malmö Museum 1911

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 1

Per Gummeson oljemålning

Budhistorik (11 bud)
3801090
1 800
3801100
1 700
3801090
1 600
3801095
3801090
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.