Bruno Hoppe oljemålning

517954

BRUNO HOPPE (1859-1937): Porträtt av Carl XV, kopia efter Gertfner, bär påskrift a tergo, olja på duk, 81x66 cm

Proveniens: Frötuna gård, Oscar Bernadotte

Dukskador, hål

Konst, Äldre måleri

Bruno Hoppe oljemålning

Budhistorik (39 bud)
3801005
7 600
3801003
7 400
3800999
7 200
3801001
7 200
3800999
7 000

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.