Ampel Karl Johan

517826

AMPEL, Karl Johan, 1800-talets första hälft, mässing och svartmålad plåt, för 4 ljus, behängd med olikslipade prismor, diameter 42, höjd ca 53 cm

borrad för el, slitage

Belysning, Taklampor

Rum 20

Ampel Karl Johan

Budhistorik (16 bud)
3794478
3795753
3794478
3795750
3794478
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.