Carl Harry Stålhane vas

517759

CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas, Rörstrand, unik, stengods, glaserad i olika bruna nyanser samt grått, signerad R Ch Stålhane, daterad -59, höjd ca 21 cm
Skador: nagg vid basen

Keramik/Porslin

Monter 7

Carl Harry Stålhane vas

Budhistorik (5 bud)
3797594
550
3796890
500
3785488
450
3783571
3783150

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.