Kandelabrar 1800-tal

517712

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, för 4 ljus vardera, oskarianska, blandstil, ben och fot i sten, förgylld metall, behängda med prismor, höjd ca 55 cm

Slitage, en pärlbård lös, mindre hål efter saknade dekordelar, några prismor kan saknas, enstaka prismor med nagg

Diverse, Belysning

Kandelabrar 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
3795378
3 800
3796133
3 600
3795378
3 400
3796131
3 200
3795378

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.