Trågsoffa rokoko

517694

TRÅGSOFFA, rokoko, 1700-tal, träskuren dekor, sarg med rocailler och voluter mot gallerverk, svängda ben med volutformade avslut, gråmålad, höjd 83, 223x69 cm

Senare bemålad, slitage, tyg med fläckar

Möbler, Soffor

Rum 4

Trågsoffa rokoko

Budhistorik (17 bud)
3795558
17 500
3795556
17 000
3795544
16 500
3795528
16 000
3795504
15 500

Slutpris SEK:
17 500
1 762 EUR, 2 002 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.