Oidentifierad konstnär miniatyrporträtt

517683

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, miniatyr, 1700/1800-tal, mansporträtt, gouache på elfenben, ramen är från 1800-talets första hälft och tillverkad i svärtat trä med mässingskant och konvext glas, ca 9 x 8,5 cm.

Smärre slitage på ramen.

Konst, Äldre måleri

Monter 6

Budhistorik (9 bud)
3796116
3796022
2 800
3795855
2 600
3795812
2 400
3794322

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.