Glasservis Theresienthal

517550

THERESIENTHAL, glasservis, 39 dlr, kristallglas med förgylld bård med reliefdekor, bestående av: 13 likörglas, 10 vinglas, 10 konjakskupor, 10 selterglas

Inköpt i Rosenthals butik på Norrlandsgatan i Stockholm, 1950/60-tal

1 vinglas med lagning

Glas, Servisglas

Baltzarsgatan 6, Malmö

Glasservis Theresienthal

Budhistorik (9 bud)
3800139
3798997
3798830
3798278
950
3797308
850

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.