Geo Maxim skulptur art deco

517478

GEO MAXIM, skulptur, art deco, monterade figurer på marmorskiva, signerad Geo Maxim, 1900-talets början, h ca 23, l 48 cm

Åldersrelaterat slitage, figurer något lösa (skruvar), lagning vid kvinnans fot

Konst, Skulpturer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Geo Maxim skulptur art deco

Budhistorik (8 bud)
3800635
1 400
3800634
3800631
850
3800128
500
3798994
450

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.