Tallrikar Kina 1700-tal

517471

TALLRIKAR, 2+2+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en av djup modell, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Nagg, två med sprickor varav den ena betydande

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
3788296
3793035
3788296
3792876
750
3788296
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.