Sybord 1800-tal Biedermeier

517411

SYBORD, fanerat i mahogny, troligen Danmark, 1800-talets mitt, Biedermeier, benställning i form av parställda lyror, textilklädd fotplatta, intarsiadekor av bland annat antikiserande kvinnogestalt, fällbar skiva med fackinredning, på hjultrissor, höjd ca 77, 61x46 cm, nyckel (1) medföljer

Slitage, lock invändigt något slagna

Ändringar/tillägg
Nyckel (1) finns att avhämta i Utlämningen

Möbler, Övriga möbler

Rum 5

Sybord 1800-tal Biedermeier

Budhistorik (27 bud)
3793228
3 200
3792861
3789519
2 800
3792859
2 600
3789519

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.