Karmstolar Biedermeier

517410

KARMSTOLAR, 1 par, bonad björk samt valnöt, troligen Danmark, 1800-talets mitt, Biedermeier, genombruten ryggbricka med antikiserande intarsia av jaktgudinnan Diana och faun, svärtade detaljer, randig klädsel, sitthöjd ca 45 cm

Smärre slitage

Möbler, Stolar

Rum 12

Karmstolar Biedermeier

Budhistorik (35 bud)
3793473
6 800
3793471
6 600
3793468
6 400
3793466
6 200
3793451
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.