Marjatta Nuoreva Finland

517360

MARJATTA NUOREVA (Finland, född 1944): Svit om 12 st blad: "Mörkrets ljus", signerade, numrerade 63/100, mezzotint och torrnål, bladmått ca 56x78 resp 78x56 cm, bladens titlar, "Ljus och mörker", "Förtröstan", "Flygare", "Övergiven", "Ljuset", "Den svarta ängeln", "Förlorad", "På vägen", "Utan mask", "Han", "Hon", "Skuggor". Häfte medföljer

Oramade

Rum 9, Vagga 2

Marjatta Nuoreva Finland

Budhistorik (9 bud)
3793296
3793491
1 400
3793296
1 300
3793490
3793296

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.