J.E. Blomqvist fåtölj Uppsala

517350

J.E. BLOMQVIST, fåtölj, Uppsala, 1940-tal, mahogny, fast stoppad klädsel i rött ylletyg med pärlspikning, armstöd i rött skinn med pärlspikning, brickmärkt AKTIEBOLAG J E BLOMQVIST UPPSALA samt AB JEB U, höjd 91 cm

smärre slitage, armstödens skinnklädsel sekundär

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 8

J.E. Blomqvist fåtölj Uppsala

Budhistorik (25 bud)
3814384
5 600
3814260
5 400
3813575
5 200
3814258
5 000
3813575
3 600

Slutpris SEK:
5 600
540 EUR, 614 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.