Kompasser 2 st 1900-tal

517277

KOMPASSER, 2 st, 1900-talets första hälft, mässing och glas, 1 med gyrodel, märkt "2930 AB Lyth Stockholm". 1 med ej komplett gyrodel, märkt "230 Herman Gotthardt Malmö" , Ø 13,55 respektive 19 cm

Nautica/Technica, Diverse

Monter 14

Kompasser 2 st 1900-tal

Budhistorik (11 bud)
3792071
3791443
1 400
3792069
1 300
3791443
3788613

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.