Lockurna 1800-tal

517213

LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, dekor av prunusblom i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 37 cm

Locket med mindre nagg

Orientaliskt, Porslin

Lockurna 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
3789502
3 800
3791667
3 600
3789502
3791633
2 800
3789502
2 600

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.