Servis Gustavsberg

517178

GUSTAVSBERG, servis, 83 dlr, möjligen Wilhelm Kåge, 1960-tal, benporslin, vitt med räfflad dekor och förgyllda kanter, bestående av: 12 förrättstallrikar, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 assietter, 11 kaffekoppar, 11 kaffefat, samt gräddkanna

Keramik/Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Servis Gustavsberg

Budhistorik (17 bud)
3791778
3 800
3791603
3 600
3791603
2 600
3791775
2 400
3791603

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.