Märklin ångmaskin med tillbehör

517167

MÄRKLIN ÅNGMASKIN MED TILLBEHÖR, 1930-tal, liggande panna, med vattenståndsrör, manometer, säkerhetsventil spriteldad, mm, separat dubbelverkande cylinder, monterade på plåtfundament, ca 30x30 cm, separat monterade bandsåg, pelarborrmaskin samt ventilator, samtliga monterade på träfundament, brickmärkt Nordiska Kompaniet, ca 42x43 cm

Sågblad saknas, skruv på pannan ej original, skador

Leksaker, Diverse

Budhistorik (5 bud)
3796338
1 600
3796044
3794845
3782790
3782785

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.