Salongsbord Louis XVI-stil

517142

SALONGSBORD, Louis XVI-stil, sent 1800-tal, valnöt, med intarsiadekor av blomster, mässingdetaljer, låda i sargen, kopplade ben, höjd 47, bredd 113, djup 64 cm

Fernissa på bordsskivan krackelerad

Möbler, Soffbord, sidobord

Baltzarsgatan 6, Malmö

Salongsbord Louis XVI-stil

Budhistorik (4 bud)

3791678
3790990
3789144
3778059

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.