Hermanus Koekoek oljemålning

517140

HERMANUS KOEKOEK I (Holland, 1815-1882): Hamnmotiv, signerad och daterad H Koekoek 1862, olja på duk, 41x61 cm

Duklagning, restaureringsintyg medföljer

Ändringar/tillägg
signed and dated, oil on canvas

Konst, Äldre måleri

Hermanus Koekoek oljemålning

Budhistorik (7 bud)
3789112
6 000
3784348
5 200
3779014
5 000
3779013
3778574

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
80 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.