Brosch guld Ryssland 1800-tal

517064

BROSCH, 14 k guld, oval form, turkos emalj, blommor med dekor av diamanter med rosenslipning, Ryssland 1800-talets andra hälft, längd 4,5 cm, vikt ca 16,4 g

Emaljskador, nål med lagning

Guld/Smycken

Nybrogatan 32, Stockholm

Brosch guld Ryssland 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3786948
2 400
3782045
3779800
3779798

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.