Brosch 18 k guld kamé

516839

BROSCH, 18 k guld, skuret snäckskal föreställande mansprofil med polisonger, 1800-talets andra hälft, stämplar saknas, höjd 6 cm, total vikt ca 15,8 g, originaletui

Kamé med smärre spricka, lagningar, tennlödningar, skador och bristningar

Guld/Smycken

Nybrogatan 32, Stockholm

Brosch 18 k guld kamé

Budhistorik (3 bud)

3791800
3 200
3778605
2 600
3778599

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.