Anders Zorn, Sängpallen etsning

516761

ANDERS ZORN (1860-1920), "Sängpallen", etsning, 1914, signerad Zorn, 24,9x19,8 cm

LITTERATUR: Asplund 266, Hjert & Hjert 273, ZG 266, 1 état, sällsynt

Monter 27

Budhistorik (25 bud)
3794347
12 500
3782170
12 000
3794343
11 500
3782170
11 000
3794336
11 000

Slutpris SEK:
12 500
1 274 EUR, 1 540 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.