Anders Zorn, Sappo

516757

ANDERS ZORN (1860-1920): "Sappo", 1917, signerad Zorn, etsning, 20,5x18 cm.

LITTERATUR: Asplund 278, Hjert & Hjert 283, ZG 278

Gulnad

Anders Zorn, Sappo

Budhistorik (8 bud)
3791064
6 200
3786684
6 000
3791062
5 800
3786684
5 200
3791061
5 000

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.