Tallrik Kina 1700-tal

516453

TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, dekor av kvinnor i park, diameter 22 cm

En samling orientaliskt porslin

Nagg på fotringen och hårspricka

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Tallrik Kina 1700-tal

Budhistorik (30 bud)
3798896
3 200
3800698
3 200
3798896
2 600
3796238
2 400
3795352

Slutpris SEK:
3 200
329 EUR, 375 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.