Porslin Kina Kanton

516448

FAT, 4 st, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal, tre runda och ett ovalt, dekor i guld och emaljfärger, diameter 25-35 cm, ovala fatets längd 34,5 cm

En samling orientaliskt porslin

Det stora runda fatet med slitage på dekoren. Ett av de mindre runda faten med kantnagg. Det ovala fatet med flera kantnagg.

Orientaliskt, Porslin

Porslin Kina Kanton

Budhistorik (7 bud)
3800699
2 800
3800836
2 600
3800699
2 400
3800526
3800526
950

Slutpris SEK:
2 800
285 EUR, 345 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.