Olof Hermelin oljemålning

516018

OLOF HERMELIN (1827-1913): Skogslandskap, signerad och daterad O.H. 1904, olja på pannå, ca 42x50 cm

PROVENIENS:
Olof Hermelins dotter, Elin Berg på Staby, Uppsala
därefter i arv fram till nuvarande ägare

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Olof Hermelin oljemålning

Budhistorik (1 bud)

3780520
2018-01-26 21:51:07
7 000

2018-02-01 kl 10:16
Slutpris SEK:
7 000
722 EUR, 862 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.