Krus 2 st samt mindre vas

515983

KRUS 2 st., SAMT MINDRE VAS, Kina, 1600-tal, porslin, dekor i underglasyrblått, höjd 7 - 10 cm

En samling orientaliskt porslin

mindre vasen med lagning vid mynning, smärre nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Krus 2 st samt mindre vas

Budhistorik (14 bud)
3795327
3800113
1 900
3795327
1 800
3800112
1 700
3795327
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.