Vinkanna

515979

VINKANNA, cloisonné, troligen 1800-tal, höjd 30 cm

En samling orientaliskt porslin

slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Geijersgatan 14, Göteborg

Vinkanna

Budhistorik (35 bud)
3800658
7 400
3798882
7 200
3800657
7 000
3798882
6 800
3800656
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.