Vas

515943

VAS, Kina, 17/1800-tal, porslin, dekor i underglasyrblått, höjd ca 33 cm

En samling orientaliskt porslin

obetydligt slitage

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Vas

Budhistorik (11 bud)
3790932
7 200
3789527
7 000
3789527
5 200
3789407
5 000
3789407
3 600

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.