Buljongkoppar

515937

BULJONGKOPPAR, 1 par, Kina, 16/1700-tal, porslin, dekor i undarglasyrblått, höjd 7, diameter 15 cm

En samling orientaliskt porslin

lock saknas, mindre slitage

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Buljongkoppar

Budhistorik (8 bud)
3800562
1 300
3800279
3800559
3800279
3800010
700

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.