Georg Jensen

515912

GEORG JENSEN, skål, sterlingsilver, Köpenhamn 1930-tal, design no 17 A, klockformad, rund fot med kälningar, stiliserad bladdekor och kulor, höjd ca 10,5 cm, diameter ca 11 cm, vikt ca 181 g

Mindre bucklor

Silver

Georg Jensen

Budhistorik (10 bud)
3821359
5 400
3811045
5 200
3808383
5 000
3806471
2 400
3805822

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.