Elias Martin tuschlavering daterad 1774

515318

ELIAS MARTIN (1739-1818): "Mitt kjök i London 1774", tuschlavering, ca 20x20,5 cm

Proveniens: Conte Giuseppe Bramer de Saint-Simon, Tysklands ambassadör i Italien, dog i Florens 1873

Fäst på papper

Konst, Teckningar

Rum 9, Vagga 1

Budhistorik (18 bud)
3800025
3802032
3 800
3800025
2 400
3797753
3799556

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.