System Royal design Cadovius Designklassiker

515016

POUL CADOVIUS, "System Royal", vägghängt hyll- och modulsystem, i teak och teakfanér, bestående av: 5 väggskenor (längd ca 195 cm), vitrinskåp med skjutdörrar av glas (höjd 34, bredd 80, djup 30 cm), barskåp med dörr av flätad teak (höjd 52, bredd 80, djup 40 cm), skrivklaff (höjd 34, bredd 80, djup 30 cm), 2 skåp med skjutdörrar (höjd 52, bredd 80, djup 40 cm), 10 hyllplan (längd 80, djup 24 cm), 2 hyllplan (längd 80, djup 30 cm), hyllplan (längd 80, djup 28 cm), 2 tidningshyllor (längd 80, djup 30 cm), bokstöd, samt ca 30 konsoler i mässing, nyckel finns

Slitage, repor, tidningshyllor med kantavslag

Möbler, Hyllor, Design, Tema

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (33 bud)
3846534
14 000
3846557
13 500
3846534
13 000
3846556
12 500
3846534
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 439 EUR, 1 639 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.