Damien Hirst, Butterfly

514619

DAMIEN HIRST (England, född 1965): "Butterfly", signerad Damien Hirst, tusch på papper, 21 x 19,5 cm.

Proveniens:
Teckningen är utförd den 30 januari 2010 i samband med öppnandet av utställningen End of an Era, Gagosian Gallery, New York. Gåva från konstnären till nuvarande ägare.

Konst, Grafik, Nutida, Grafik

Kundcenter

Damien Hirst, Butterfly

Budhistorik (27 bud)
3793157
26 000
3792193
25 000
3793118
24 000
3792193
23 000
3790975
22 000

Slutpris SEK:
26 000
2 618 EUR, 2 974 USD
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.