Bestick Focus Deluxe Folke Arström

517109

FOLKE ARSTRÖM, Gense, 40 delar, "Focus de Luxe", bestick, tillverkade under 1960-talet, formgiven inför H55-mässan i Helsingborg 1955, rostfritt samt bakelit, bestående av: 11 matskedar, 9 matknivar, 10 matgafflar, 10 smörgåsknivar

Bruksslitage

Diverse, Design

Monter 22

Budhistorik (13 bud)
3789222
2 600
3789701
2 400
3789222
3789221
1 900
3789219
1 800

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.