Lockurna Kina 1800-tal

517103

LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av dubbla lyckotecken samt växtslingor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärera märke, höjd ca 45 cm

Invändigt med glasyrsprickor

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Lockurna Kina 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
3785991
2 400
3785339
3785338
3782834
1 900
3780709
1 700

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.