Kaffekanna sockerskål empirestil

516931

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, silver, GAB, Stockholm 1906 resp 1903, empirestil, sockerskålen invändigt förgylld, godronnerat liv, höjd 30 resp 14 cm, vikt 686 resp 272 g

Kannan med inskription, smärre repor

Silver

Budhistorik (5 bud)
3788692
2 600
3788070
450
3786769
3786768
3774550

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.