Bestick Svensk spetsig silver

516874

BESTICK, 29 dlr., silver, "Svensk spetsig", Sverige, 1900-talets början, bestående av: 13 matskedar, 6 bordsskedar, 4 matknivar, 6 kaffeskedar, längd ca 11,5-25,5 cm, vikt exkl. knivar ca 1199 g

Slitage, någon del importsilver

Silver

Bestick Svensk spetsig silver

Budhistorik (5 bud)
3776037
3 200
3788687
3776037
2 800
3775102
2 600
3775102
1 800

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.