Stolar och karmstolar rokokostil

516810

STOLAR, 10 st., KARMSTOLAR, 2 st., rokokostil, 1930-tal, enligt etikett tillverkade av Snickare Vretling, Bållstabruk, 1938, sitthöjd ca 44 cm

Omfattande skador, färgbortfall, lagningar

Möbler, Stolar

Rum 14

Budhistorik (7 bud)
3786854
6 000
3786853
5 200
3782519
5 000
3782485
3781412

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.