Skål och tallrik Kina 1700-tal

516787

SKÅL, TALLRIK, 2 dlr., porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 21-24 cm

Skålen med sprickor, lagning, tallriken med slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Budhistorik (12 bud)
3786725
3786952
1 900
3786725
1 600
3786951
3786725

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.