Bordslampa Art deco Belysningstema

516781

BORDSLAMPA, art déco, 192/30-tal, kvinna samt reliefdekor med sjöjungfrur och delfiner, mörkpatinerad brons, skärm av patinerad plåt med dekorränder, höjd ca 36 cm

Smärre slitage, skärmen något sned i montering

Belysning, Bordslampor, Tema, Konst, Konst

Budhistorik (12 bud)
3790526
3790410
3790408
1 700
3788103
1 600
3782382

Slutpris SEK:
306 EUR, 370 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.