Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

516777

TALLRIKAR, 2+2, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Budhistorik (16 bud)
3787061
3786724
2 800
3786724
2 600
3775502
2 400
3775502

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.