Skålfat Erik Höijer Söderköping

516765

ERIK HÖIJER (mästare i Söderköping 1752-1773), 2 snarlika skålfat, trestämplade, Söderköping 1760 respektive 1761, tenn, diameter 34 cm

Slitage, lagningar, ena med otydliga stämplar

Metall

Monter 20

Budhistorik (16 bud)
3786665
1 300
3786661
3786660
3786508
3786505
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.