Tallrikar Kina 1700-tal

516764

TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, imari, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, en med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (12 bud)
3786722
3 400
3786965
3 200
3786722
3786963
2 800
3786722
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.