Akvert Theodor Gellerstedt etsningar

516715

ALBERT THEODOR GELLERSTEDT (1836-1914), 4 etsningar i varierande motiv från bl.a Dalarö 1868, Pilträd vid stranden, Visby, Hjelmaren, trycksignerade A.T.G, varierande mått från 8x10 till 10x15cm;

Motiv från Hjelmaren (Litteratur: H. Schiller, A. T. Gellerstedt, 1931 motsida 153 avb, på helsida)"

Gulnad i bladet

Ändringar/tillägg
Inskrivet av Otto Billström

Konst, Teckningar

Budhistorik

2018-01-30 kl 18:15
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.