Bägare 1700-tal

516654

BÄGARE, silver, 1700-tal, otydliga stämplar, ciselerad dekor, godronnerad fotring, höjd ca 11,5 cm, vikt ca 148 g

Fot med lagningar, mynning med brisning

Silver

Bägare 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
3787571
1 600
3786765
950
3785524
900
3783731
850
3783730

Slutpris SEK:
1 600
167 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.