Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

516650

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeisk silverform, konturerat brätte, centrumdekor av rosor samt tistel i emaljfärger, brättet med girland, guld, diameter ca 24 cm

Smärre slitage, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Budhistorik (10 bud)
3788088
3786962
3787409
950
3786962
900
3787407
850

Slutpris SEK:
112 EUR, 136 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.